4 sierpnia 2022

Rodzaje oraz zastosowanie hal namiotowych

Od pewnego czasu na rynku ogromną popularnością cieszą się hale namiotowe. Dzielą się one na stałe oraz tymczasowe. Obecnie obiekty te są dostępne o różnych gabarytach oraz znajdują powszechne zastosowanie w wielu branżach.

Hale stałe oraz tymczasowe

Hale namiotowe są coraz powszechniej używane w wielu branżach oraz w różnych celach. Wyróżnia się hale: magazynowe, produkcyjne, handlowe oraz usługowe, czyli sportowe i wystawowe.

Ze względu na obowiązujące w naszym kraju przepisy dotyczące okresu użytkowania hale namiotowe dzieli się na:

  • hale tymczasowe – czyli takie, których okres użytkowania w jednym miejscu wynosi maksymalnie do 180 dni. Po upływie tego okresu halę należy zdemontować. Niemniej może ona być zmontowana w innym miejscu i ponownie wykorzystywana do określonego celu. Hala tymczasowa to zatem taka, która nie może być trwałe związana z gruntem i musi ona być przystosowana do rozbiórki lub przeniesienia.
  • hale stałe – to takie obiekty, które w jednym miejscu mogą być użytkowane przez okres dłuższy niż 180 dni. Poza tym tego rodzaju hale mogą być wykonane na fundamentach oraz trwale związane z gruntem.

Podział ten jest mocno związany z wymogami prawnymi. Otóż w przypadku hal stałych wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę, natomiast w przypadku hal tymczasowych trzeba jedynie dokonać stosowanego zgłoszenia.

Hale namiotowe i ich powszechne zastosowanie

Obecnie na rynku wybór hal namiotowych jest ogromny, zatem każdy klient zainteresowany zakupem może wybrać taki obiekt, który w stu procentach spełni jego oczekiwania. Ze względu na przeznaczenie oraz zastosowanie hale namiotowe dzieli się na:

  • hale magazynowe – które to są doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy potrzebują dużej przestrzeni, która to będzie służyła do składowania poszczególnych materiałów oraz urządzeń. W procesie produkcji poszczególnych hal magazynowych wykorzystywane są tylko i wyłącznie najwyższej jakości materiały oraz komponenty.
  • hale pod ujeżdżalnie oraz lonżowanie – to takie obiekty, które z powodzeniem mogą służyć jako ujeżdżalnie całoroczne. Są one dostępne w różnorodnych wersjach, kształtach rozmiarach oraz kolorach.
  • hale sportowe – to takie obiekty, które można wykorzystać jako boiska oraz korty sportowe. Są one zadaszone, zatem potrafią służyć niezawodnie przez cały rok.
  • hale przemysłowe – to takie obiekty, które ze względu na przeznaczenie zazwyczaj są wykonane z najwyższej jakości materiałów PCV. Z kolei dzięki odpowiedniej konstrukcji dachu potrafią one służyć niezawodnie przez cały rok. W celu wzmocnienia konstrukcji, bardzo często stosowana jest blacha trapezowa oraz płyty warstwowe ze szczelną izolacją
  • hale imprezowe i bankietowe – to takie obiekty, które służą do organizacji różnorodnych imprez okolicznościowych. Ich odpowiednio konstrukcja sprawia, że zgromadzeni goście mogą bawić się do rana w komfortowy oraz w pełni i bezpieczny sposób.