4 sierpnia 2022

Sklep z petardami – czy może działać online?

Każdy z nas zna sztuczne ognie. Puszczane podczas sylwestrowej nocy zachwycają od lat. Niemniej znane są petardy. Dzieciaki wprost za nimi przepadają. Ta mała amunicja podpalona zapałką lub zapalniczką wybucha w ciągu kilku minut. Petardy sprzedawane są najczęściej na pasażach hipermarketów i targach. Czy mogą też być sprzedawane online?

Sklep pirotechniczny online – co w nim kupimy?

Przedsiębiorcy coraz częściej odchodzą od klasycznych, stacjonarnych stanowisk na rzecz sklepów internetowych. Jakie rodzaje materiałów wybuchowych można kupić wirtualnie? Wśród produktów znajdują się;
– fajerwerki;
– petardy;
– gotowe zestawy pirotechniczne;
– wyrzutnie;
– zabawki pirotechniczne.

Jak więc widać są to wszystkie produkty, jakie możemy dostać na normalnym stanowisku.

Kto może kupować petardy przez internet?

Sklep z petardami online dostępny jest dla osób pełnoletnich. To prawda, każdy podczas zakupów może odznaczyć, że ukończył 18 lat. Może zapłacić za transakcję. Wirtualnie nikt przecież nie jest w stanie sprawdzić jego faktycznego wieku. Należy jednak pamiętać, że przy odbiorze paczki osoba dostarczająca będzie wymagała pokazania dowodu osobistego ze zdjęciem. Kupowanie przez internet wbrew pozorom jest bezpieczne. Koniecznie trzeba postawić na sklep działający w branży od lat i jeszcze w trakcie zakupów upewnić się, że towar został odpowiednio zapakowany i zabezpieczony, aby nie uszkodził się podczas transportu.

Wkrótce zakazy sprzedaży i używania fajerwerków?

Choć w Niemczech sytuacja pandemiczna i lockdown zakazały sprzedaży materiałów pirotechnicznych także przez internet, nic nie wskazuje na to, aby u nas w Polsce również do tego doszło. Przedsiębiorcy bardziej martwią się zakazem odpalania paterd ze względu na zwierzęta domowe. Wiele psów i kotów z obawy przed wybuchami i jasnym światłem ucieka z domów, a właściciele wielokrotnie ich potem nie odnajdują. Nowe przepisy mogą wejść w życie, jest to całkiem prawdopodobne.

Czy sklep z petardami może działać online?

Jak na razie każdy sklep z przedmiotami pirotechnicznymi może funkcjonować w internecie i uruchomić sprzedaż wirtualną. Wymagane jest, aby każda osoba dokonująca zakupów zatwierdziła swoją pełnoletność, towar miał odpowiednie certyfikaty i był właściwie zapakowany do wysyłki. Każdy z nas pamięta na pewno słyszał o wielu wypadkach związanych ze sztucznymi ogniami i petardami. Żaden właściciel firmy pirotechnicznej nie chciałby doświadczyć, aby spotkało to jego klienta, a na dodatek za pośrednictwem kupionego u niego towaru.