4 sierpnia 2022

Sukienka boho – wieloletni trend?

Wiele kobiet obserwując falę zmieniających się trendów modowych pragnie nabyć odzież, która modom tym nie będzie ulegać. Marzeniem pozostaje coś uniwersalnego, klasycznego, co zawsze zachwycać będzie mężczyzn i w czym kobieta będzie czuć się pewnie i dobrze. Spośród niewielu tego typu kreacji modowych na pierwszy plan wysuwa się sukienka boho. Od kilku lat ta kreacja nie schodzi bowiem z pierwszych stron katalogów modowych. Czy więc stała się wieloletnim trendem?

Czym są sukienki boho?

Każda kobieta najprawdopodobniej choć raz w życiu założyła boho, choćby nawet nie znała użytej tu nazwy. Sukienki boho to popularny i ceniony rodzaj ubioru. Tego typu ubrania przede wszystkim zachwycają swoją lekkością, są idealną kreacją na ciepłe miesiące roku. Ubrana w boho kobieta od razu promienieje w towarzystwie. A jak kobiety czują się w tego typu kreacji? Najczęstszą odpowiedzią jest ta, iż po prostu czują swobodę, której brakuje w innych bardziej eleganckich kreacjach. Boho daje też poczucie wyróżniania się z tłumu gdyż mnogość wzorów, kolorów i sposobów wykonania zapewnia wybór takiej sukienki, która zaskoczy nie tylko mężczyzn, ale wzbudzi podziw koleżanek. Dodatkowo łatwo dopasować krój i kolor do swojego gustu przy tak szerokim wachlarzu wyboru. Modowe portale internetowe są pełne najmodniejszych w tym sezonie kreacji w stylu boho. Wystarczy chwilkę poszukać, by wybrać coś dla siebie.

Czy boho staje się wieloletnim trendem?

Boho to jedna z nielicznych kreacji, które założyć można na wiele okoliczności. Tego typu ubiór pasuje bowiem zarówno na niedzielny spacer, randkę w luksusowej restauracji, szaloną imprezę taneczną czy uroczystość rodzinną. Wśród rodzajów pozostają zarówno zwiewne sukienki z asymetrycznymi dekoltami, wyposażone w falbanki szalone wzory jak i kraciaste, z dominującym motywem. Mało który ubiór doczekał się tak wielu rodzajów, aktualizacji i wznowień kolekcji. Na mało który jest też tak wielki stały popyt co pokazują dane sprzedaży kilku popularnych sieci odzieżowych za ostatnie 3 lata gdzie sukienki tego typu utrzymują się na stałej, kluczowej pozycji w rankingu.

Sukienka boho od wielu lat gościła i nadal gości na okładkach modowych czasopism. Już lata 80 przyniosły wysyp modelek i sesji fotograficznych kobiet ubranych w te zwiewne, kolorowe sukienki. Mimo zmieniających się trendów boho pozostało, wciąż pięknie zdobiąc kobiece ciało, a mężczyzn wprawiając w zachwyt. Tego typu sukienki można więc uznać za wieloletni modowy trend, co do którego mamy pewność, iż przetrwa. Każda kobieta powinna mieć choć jedną sukienkę w stylu boho w swojej garderobie.