4 sierpnia 2022

Ile może kosztować zakładanie ogrodów w Krakowie?

Piękny ogród, który jest dopasowany do stylu domu, może stanowić prawdziwą oazą zieleni, którą ma się na wyciągnięcie ręki. Jeżeli tylko posiada się kawałek działki wokół domu, warto zagospodarować ją tak, aby cieszyła oko. Dzisiaj każdy znajdzie rozwiązania dla siebie. Ogród może być ogrodem kwiatowym, który wymaga trochę pracy lub też miejscem, w którym królują drzewa i iglaki. Jeżeli brakuje koncepcji na to, jak zaaranżować przestrzeń, warto zwrócić się do firmy, która oferuje zakładanie ogrodów w Krakowie.

Zakładanie ogrodów w Krakowie

Na czym polega usługa zakładania ogrodu? Z reguły można skorzystać z kompleksowej obsługi, która polega między innymi na stworzeniu projektu ogrodu, doborze odpowiednich roślin, wykonaniu prac polegających na przygotowaniu podłoża, posadzeniu roślin. W przyszłości można korzystać też z pomocy w pielęgnowaniu tychże roślin, utrzymaniu ogrodu. To, jak wąskie lub szerokie usługi się wybierze, zależy od klienta. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na przykład tylko na projekt, który zostanie wykonany przez architekta zieleni. To osoba zajmująca się aranżowaniem ogrodów, która posiada bardzo bogatą wiedzą dotyczącą roślin, botaniki, gleby, warunków niezbędnych do tego, aby jakieś gatunki dobrze ze sobą rosły. Jednocześnie taka osoba tworzy też projekty, wizualizacje, bo jest po prostu architektem. Posiada wiedzę na temat trendów i mody w ogrodnictwie. Poza tym potrafi dopasować styl ogrodu do stylu budynku, tworząc dzięki temu spójną całość. Ogród zaprojektowany przez architekta zieleni stanowi zatem piękną oprawę wizualną dla bryły domu

Ile kosztuje taka usługa?

Jak dużo należy zapłacić za projekt ogrodu? Wszystko zależy od tego, jaką pracę musi wykonać architekt. Aranżacja rozległego ogrodu, stworzenie planu zagospodarowania działki, która posiada wiele hektarów, może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jeżeli projekt dotyczy mniejszego areału, będzie odpowiednio tańszy. Decydując się na wybór firmy, która zajmuje się zakładaniem ogrodów, trzeba nastawić się na kolejne koszty. Dotyczą one nie tylko samej pracy, ale też kosztów związanych z zakupem roślin, krzewów i drzew. Można zamówić też trawę, która zostanie posiana lub wyłożona z rolki. Dla wielu osób to doskonałe rozwiązanie, aby ukryć ślady budowy wokół posesji i nadać przestrzeni piękniejszy charakter. Warto zatem indywidualnie zwracać się o wycenę do firm, które zajmują się projektowaniem zieleni. Ta może bowiem różnić się w zależności od bardzo wielu czynników.