4 sierpnia 2022

Jakie korzyści daje masaż świecą?

Obecnie znanych jest bardzo wiele rodzajów masaży relaksacyjnych, niektóre gabinety mają nawet takie metody masowania, jakich nie posiadają w swej ofercie inne, co ma oczywiście przyciągnąć do nich klientów, spragnionych zupełnie innych wrażeń. Szczególnie popularny jednak jest masaż świecą, który daje wiele korzyści. Jakich?

Dla wszystkich zmysłów

Odbywający się w specjalnie stworzonych warunkach masaż to niezwykle relaksujące i przyjemne doświadczenie, tym lepsze i skuteczniej oddziałujące na ciało i psychikę, gdy pobudza wiele zmysłów jednocześnie. Z tego powodu najlepsze gabinety dbają, by atmosfera była bardzo kameralna, by zabiegowi towarzyszyła przyjemna, kojąca muzyka, a także wokół roznosiły się piękne zapachy. Masaż świecą zapewnia jeszcze więcej. Paląca się świeca, oczywiście nieprzypadkowa, pachnie sama w sobie, w dodatku zwykle stosowane są produkty naturalne, pachnące dużo przyjemniej niż tradycyjnie stosowane kadzidełka, nie mówiąc już o chemicznych odświeżaczach powietrza. Na tym nie koniec. Użycie świecy do masażu jest jeszcze bardziej przyjemne dla osoby masowanej niż użycie zwykłego olejku.

Stosowane do tego zabiegu świece, topiąc się, wydzielają olejki i woski, które następnie wykorzystuje się do masażu – po zgaszeniu wylewa się substancję na ciało masowanego. Jest ona ciepła, dzięki czemu daje niesamowite wrażenia, a także jeszcze lepiej nawilża ciało i daje poślizg masującemu, ułatwiając mu wykonanie tego zabiegu. Zwykle też produkty te, oparte na naturalnych substancjach, prawdziwie odżywiają skórę, masaż jest też więc zabiegiem odżywczym.

Świece też oczywiście pięknie pachną – owocami, produktami jadalnymi, jak kakao czy kawa, a jeszcze częściej – zapachami Orientu, które uznawane są za niezwykle relaksujące.

To wszystko powoduje, że taki masaż jest prawdziwą ucztą dla zmysłów. Fantastycznie relaksuje, ale też pobudza, koi zmysły oraz dba o skórę.

Nie tylko w gabinecie

Zaletą masażu świecą jest też fakt, że nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać go także w domu. Można nawet przeprowadzić taki zabieg na samym sobie – w sprzedaży dostępne są specjalne świece pielęgnujące ciało. Taki masaż będzie też świetnym sposobem na relaks drugiej osoby, a nawet elementem gry wstępnej. Masowanie ciała nawilżonego pachnącym, ciepłym olejkiem powstałym ze świecy, której zapach i blask wcześniej tworzyły atmosferę w pomieszczeniu, jest relaksujące, przyjemne i podniecające. Aksamitna tekstura olejku powoduje, że masaż jest bardzo przyjemny także dla masującego.